Зарозумілість Путіна нарешті зустріла свого ворога, вважає британський полковник у відставці Хеміш де Бреттон-Гордон у колонці на The Telegraph.

Хеміш де Бреттон-Гордон командував силами НАТО зі швидкого реагування на хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні загрози.

“Практично на тій самій території 1943 року величезні радянські сили відбили нацистські полчища в битві, яка по праву вважається одним із поворотних моментів у Другій світовій війні. Але хоча одного разу Курську могло бути гарантовано особливе місце в пантеоні російської гордості, нинішня операція України там означає, що тепер про нього можуть пам’ятати, як про джерело приниження Росії. І якщо Захід дозволить Києву скористатися своїми успіхами, він може виявитися місцем ще одного поворотного моменту в російській історії”, — написав Бреттон-Гордон.

Нинішній крок України завдасть шкоди Путіну щонайменше з трьох причин, зазначив полковник. По-перше, йому доведеться відвернути сили для захисту від інших вторгнень через кордон, які можуть плануватися, щоб вивести з рівноваги російських агресорів.

Київ додав додатковий елемент небезпеки в російське планування. Тепер також зрозуміло, що в Росії немає мобільного резерву, який міг би закрити проломи в її обороні, і, звісно, немає жодних ознак того, що в місцевих жителів є будь-яке бажання взяти до рук коси та кирки, щоб уповільнити український наступ.

По-друге, як вважає Бреттон-Гордон, курська операція “викликає глибоку незручність і може допомогти дестабілізувати правління Путіна”, адже Кремль не може захистити власну територію не говорячи про те, щоб перемогти Україну. По-третє, додав автор, вторгнення в Курську область демонструє, що Україні не потрібна така ж кількість людей або зброї, як росіянам, щоб змінити ситуацію: “Іншими словами, перемога України в жодному разі не є недосяжною”.

Поворотна ситуація в Курській області

Завдяки діям ЗСУ у Курській області російська влада вимушена перекидати свої війська з Калінінграда до Курська, а в Литві цей жест вже назвали “демілітаризацією Калінінграду”.

Попри це, полковник й військовий експерт Сергій Грабський зауважив в етері КИЇВ24, що ЗСУ не мають на меті закріплення у Курській області Росії.