У день обміну полоненими обидві сторони не роблять різких рухів, щоб не зірвати його. Про це в ефірі КИЇВ24 розповів генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун.

Він висловив сумнів у тому, що Україна могла навмисно збити літак, знаючи про обмін.

Коли здійснюється обмін полонених, а про це було відомо командуванню, то в цей час ніяких різких рухів, ніхто, в ніяку сторону, тим більше на території, яка близька до можливого обміну – не здійснює, для того, щоб не зірвати власне сам обмін. Якщо хтось буде розповідати, що ми там чекали цей літак, щоб його збивати, тому що нам потрібно було терміново збити та при цьому зірвати обмін полоненими – я б подивився на цього командувача, який взяв би на себе відповідальність за такі речі.

Про те, як проходить обмін полоненими, на своєму досвіді розповів в ефірі КИЇВ24 військовослужбовець одного із підрозділів розвідки, оборонець Маріуполя та «Азовсталі» Олександр Нємков.

Відбувалося наступним чином — зранку почали вибігати всі з камер, виганяти. Ніхто нікому нічого не пояснював. Спочатку при цьому говорили, що ми їдемо на обмін. Потім сказали, що ми їдемо на етап. Після цього частину людей погрузили конкретно вже в автозаки і десь повезли. Мене відправили назад до камери і десь тільки підвечір мені сказали, що я їду на етап. Загрузили в автозак, відвезли в аеропорт, посадили в літак. Цим бортом я вилетів до першої точки. Після того нас перегрузили в інший борт і ми вже полетіли в точку обміну. Про обмін я дізнався тільки вже коли знаходився там. Полоненим можуть або сказати, я так вважаю, або не сказати. Це може бути якась дезінформація спеціально для них, щоб вони таким чином, як би так сказати… вони намагаються маніпулювати нашими військовополоненими. Під час процесу, ніхто нічого не говорить. Це все відбувається, ну, в принципі… як і завжди вони себе поводять, ну, однакова поведінка. Вони можуть пресингувати, вони максимально психологічно давлять на людей.  В моєму випадку процес тривав, ну, я думаю, що годин 12, як мінімум.

Нагадаємо, вдень 24 січня у Бєлгородській області РФ розбився військовий транспортний літак Іл-76, який зазвичай використовують для перевезення техніки і десанту. Докладно про падіння Іл-76 ми писали тут.

ГУР заявило, що не має достовірної інформації про те, хто перебував на борту літака Іл-76. Також українську сторону не проінформували про «необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород».

Чи були на борту українські військовополонені, як заявляє МО РФ, поки достеменно невідомо.