Про це повідомляє Білий дім.

Це була друга спроба оголосити імпічмент Майоркасу. Перший раз відсутність лідера більшості в Палаті представників Стіва Скаліза та несподівана присутність демократа від Техасу Ела Гріна, якому щойно зробили операцію та якого привезли в зал для голосування, позбавили республіканців голосів.

Республіканці Палати представників стверджують, що Майоркас скоїв серйозні злочини та проступки через те, як він керував південним кордоном США, хоча кілька конституційних експертів заявили, що докази не значні.

Імпічмент відбувся в той момент, коли республіканці Палати представників зіткнулися з посиленням тиску з боку своєї партії, щоб притягнути адміністрацію Байдена до відповідальності за ключове питання виборчої кампанії: кордон.

CNN зазначає, що дуже малоймовірно, що Майоркасу висунуть звинувачення в підконтрольному демократам Сенаті.

Реакція Байдена на імпічмент Майоркасу

Джо Байден розкритикував дії республіканців та назвав неконституційним звільнення міністра внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркаса. За словами президента США, Майоркас став мішенню дрібних політичних ігор.

Замість того, щоб влаштовувати подібні політичні трюки, республіканці, які справді стурбовані станом кордону, повинні вимагати від Конгресу виділення більшої кількості прикордонних ресурсів та посилення прикордонної безпеки. У Палаті представників мають вирішити, чи приєднатися до нас у розв’язанні проблеми, чи продовжувати грати в політичні ігри з кордоном.

Байден зазначив, що міністр внутрішньої безпеки Майоркас, кубинський іммігрант, який приїхав до США з родиною як політичний біженець, понад два десятиліття чесно служить Америці, маючи відзнаки в правоохоронних органах і на державній службі.

Міграційна криза у США

Між Вашингтоном та владою Техасу виник конфлікт, внаслідок якого штат взяв під свій контроль кордон з Мексикою.

Зокрема, губернатор Техасу наказав місцевим підрозділам Національної гвардії взяти кордон під свій контроль і почати зводити укріплення з колючим дротом. При цьому техаські силовики відмовляються пускати назад на кордон федеральних прикордонників.

Детальніше про кризу мігрантів — читайте за посиланням.