Про це стало відомо з трансляції голосування в Палаті представників.

Нагадаємо, до розгляду законопроєкту в Палаті надійшло чотири правки:

  • авторства Вікторії Спартц, спрямованої на виключення низки підпунктів допомоги;
  • авторства Марджорі Тейлор Грін, спрямованої на зменшення усіх доларових сум, передбачених законопроєктом, до нуля;
  • авторства Кевіна Герна, спрямованої на встановлення заборони на використання економічної допомоги для виплати пенсій та заробітних плат державним службовцям;
  • авторства Кет Каммек, спрямованої на вилучення з законопроєкту усієї невійськової допомоги.

Три поправки були відхилені конгресменами усним голосуванням, ще одну, яку виносив Кевін Герн, не розглядали.

Зрештою, законопроєкт про допомогу Україні підтримала більшість конгресменів в Палаті представників. “За” проголосували 311 конгресменів, проти – 112.

Детально про новий ухвалений пакет допомоги Україні читайте в матеріалі КИЇВ24.

Епопея з затримкою допомоги від США: чому у США не ухвалювали законопроєкт

Конгрес США ще з минулої осені не може дійти згоди щодо прохання президента Джо Байдена виділити нові кошти на фінансування допомоги Україні.

Цьогоріч Сенат США схвалив законопроєкт, який передбачає виділення близько 60 млрд доларів на фінансування допомоги нашій країні. Документ передали до Палати представників, але там його досі не винесли на розгляд.

Проти сенатського законопроєкту виступав спікер Джонсон. Він заявляв, що хоче, щоб у документі також були жорсткі заходи щодо охорони американських кордонів від мігрантів.

Згодом Майк Джонсон оприлюднив окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Спікер Палати представників США представив чотири окремі документи, три з яких зосереджені на підтримці, а останній стосується  пріоритетів національної безпеки.