Про це заявила заступниця прессекретаря Міноборони США Сабріна Сінгх на брифінгу в Пентагоні.

Щодо кількості поранених — на цей час, за нашими оцінками, їх понад 40.

Сінгх не виключає, що ця цифра може зростати, адже багато військових жаліються на симптоми контузії.

За її словами, на уламках безпілотника є докази причетності до атаки угруповання «Катаїб Хезболла». Їх фінансує та підтримує уряд Ірану через своє військове крило — організацію «Корпус вартових ісламської революції».

Представниця Міноборони зазначила, що наразі невідомо з якого місця був запущений ворожий БпЛА та його тип. За її словами, слідство встановлює, чому військові вчасно не розпізнали та не знищили безпілотник.

Сінгх також уточнила дані про загиблих американських військових. Це 46-річний сержант Вільям Ріверс, 24-річний спеціаліст Кеннеді Сандерс та 23-річна спеціалістка Бреонна Моффетт. Вони були військовослужбовцями 718-ї інженерної роти резервістів.

За її словами, атака в Йорданії стала першим випадком з жовтня минулого року, в якому загинули американські військові.

З 7 жовтня 2023 по 29 січня 2024 року ми зафіксували 165 атак на військові об’єкти США на Близькому Сході. З них 66 – в Іраку, 98 – у Сирії та вчорашній інцидент у Йорданії. В цих атаках близько 80 військовослужбовців зазнали легких поранень.

Вона додала, що на сьогодні у Міноборони США не вважають інцидент в Йорданії ознакою розширення війни на весь регіон Близького Сходу.

Що відомо про удар по базі США у Йорданії

28 січня на північному сході Йорданії біля кордону з Сирією безпілотник атакував американську військову базу «Вежа 22». Внаслідок удару загинули троє військових, десятки отримали поранення.

Міністр оборони США Ллойд Остін пригрозив відповіддю за атаку «в зручному місці, у зручний час».

Пізніше в ЗМІ з’явилась інформація, що причиною ураження військової бази США в Йорданії безпілотником, який убив трьох військовослужбовців і поранив десятки інших, могло стати те, що його сплутали з американським дроном.

За даними агентства Bloomberg, удар в Йорданії матиме більш рішучу реакцію, ніж всі інші операції США з моменту початку війни Ізраїлю з ХАМАС у Секторі Газа.

Видання припускає, що Байден може завдати удару по Ірану, але не зацікавлений у прямому зіткненні з Тегераном, що загрожує суттєвій ескалації збройного протистояння в регіоні.