Адвокат Назар Чорний опублікував огляд на цілий список невідповідностей у розслідуванні смерті волонтера Олексія Кучапіна, які так і залишилися без відповідей правоохоронців.

За логікою адвоката, виникає ряд запитань:

  1. На який виклик приїхали патрульні – хто і з якою метою його здійснив (ця інформація обов’язково реєструється і зберігається у відповідному журналі)?
  2. Якщо у квартиру не міг потрапити власник через вставлені з внутрішнього боку ключі, двері, за словами поліцейських, були не пошкоджені, то як потрапили в квартиру патрульні, які приїхали на виклик і знайшли тіло?
  3. За словами поліцейських, обстановка в квартирі була не порушена, що підтвердив і власник, – яким чином власник не помітив, що у квартирі немає дивана, який там раніше був?
  4. Де саме знайшли тіло патрульні? За словами поліції, речовина на дивані – рідини, які утворюються в тілі в процесі розкладання, отже логічним є припущення, що Олексія знайшли безпосередньо на дивані – який з квартири невідомим чином перемістився, і цього не помітив власник?
  5. Хто і коли виніс з квартири диван? З якою метою це було зроблено? Зі слів поліції випливає, що на дивані були сліди речовини, яка витекла з тіла померлого (будь то кров чи інша рідина) – у такому випадку цей диван є безпосереднім речовим доказом, який згідно з Інструкцією про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду від 27.08.2010 № 51/401/649/471/23/125, повинен бути вилучений повністю або частково (в частині, на якій знаходяться або можуть знаходитися сліди (мікросліди), які мають відношення до розслідуваної справи, якщо немає можливості вилучити об’єкт у цілому), пронумерований з прикріпленням відповідної бірки, скріпленої підписами учасників та печаткою органу, що проводив слідчу дію, інформація про що повинна бути занесена до протоколу слідчої дії (огляду місця події). В подальшому речові докази зберігаються при справі, або передаються на зберігання під відповідний протокол. Диван же, який мав найбільш безпосередній стосунок до події, просто викинули (про це нижче)?
  6. Якщо справді розглядається версія вбивства – диван є ключовим доказом по справі, оскільки результати експертизи захист обвинуваченого оспорюватиме неодмінно, а відсутність речового доказу, з якого були отримані матеріали для проведення експертизи – знівелює її як доказ.
  7. За словами поліції, тіло розкладалось в квартирі протягом 5 днів. Знайшли його патрульні (також за словами поліції) 21 липня. Як ми вже встановили, 21 липня було опубліковано повідомлення про розшук Олексія, повідомлення про знайдене тіло з’являється наступного дня, 22 липня, отже, дотримуючись версії поліції, тіло було знайдено ввечері 21 липня, інакше інформація про нього з’явилась би в той же день. Рахуємо – 21, 20, 19, 18, 17. П’ятиденний термін впродовж якого розкладалось тіло (за словами поліції) мав розпочатись 17 липня. Олексій зник 16 липня. Де він перебував в проміжку між 16 та 17 липня, коли і як саме прийшов в квартиру, де було знайдено його тіло? Повідомлення про розшук публікується поліцією вранці 21 липня, а вже через добу, вранці 22 липня, з’являється повідомлення про те, що тіло знайшли – випадково, приїхавши на невідомий виклик?
  8. Чому про записку та пігулки немає згадок в повідомлення на сторінці Поліції Києва від 22 липня? В цьому повідомленні йде мова про природну смерть Олексія, однак смерть від отруєння сторонніми речовинами, у вигляді пігулок, тощо – не є природною.
  9. Хто є згаданим свідком? За словами поліції, Олексій спілкувався з ним перед смертю, однак ані про дату, ані про обставини та предмет такого спілкування не уточнюється.

Офіційна версія містить багато білих плям, які не зацікавили організацію, яку очолював Олексій Кучапін. «Дім милосердя Київ» заявив, що жодних претензій до поліції не має і приймає версію природної смерті.

«Слідство виявило, щодо Олексія не було здійснено насильницьких дій, і його смерть не була спричинена вбивством. Поліція спрацювала професійно, оперативно, в рамках прийнятих процедур, і ми дуже вдячні за співробітництво. Жодних претензій до дій органів влади немає», – йдеться у повідомленні.

Дорогі наші партнери і друзі!Ми дуже вдячні всім, хто доклав зусиль, розповсюджуючи інформацію про ситуацію з Олексієм…

Опубліковано Дім Милосердя Київ Четвер, 23 липня 2020 р.

Нагадаємо, 16 липня стало відомомо про загадкове зникнення Олексія Кучапіна. 22 липня чоловіка знайшли мертвим на орендованій квартирі у Дніпровському районі столиці. Поліція версію вбивства заперечила, оскільки не знайшла слідів насильницької смерті чоловіка.