Верховна Рада має терміново ухвалити законопроект про посилення відповідальності за нетверезе керування транспортом. Про це повідомляєОфіс президента.

Як стало відомо, законопроект № 2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» нині на розгляді в парламенті. Президент вважає, що він має бути проголосований якнайшвидше.

«ДТП на Столичному шосе поблизу Києва – останній страшний приклад недбальства й безвідповідальності деяких водіїв. Загинуло двоє дорослих і двоє дітей. За життя ще одного хлопчика борються наші лікарі. І це – не перша аварія, спричинена цим водієм. Цей законопроект надзвичайно важливий. Законодавча відповідальність за такі випадки – це гарантія того, що держава стоїть на захисті безпеки кожної родини й кожного українця», — повідомив Зеленський.

В МВС вважають, що ухвалення цього законопроекту «сприятиме запобіганню вчинення правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху, більш стриманій і виваженій поведінці водіїв на дорогах». Відомо, що документом пропонується карати водіїв, які п’яними сіли за кермо, штрафом у 10200 грн з позбавленням права керування на 1 рік. За повторне порушення людину можуть увязнити на 15 діб, а штраф складе уже 20400 грн.

Нагадаємо, у неділю ввечері під Києвом сталася аварія — п’яний водій Mercedes виїхав на зустрічну смугу і зіткнувся з 2 автомобілями. Четверо людей загинули на місці, ще одна дитина в лікарні у критичному стані.

Відмітимо, 1 липня мав почати діяти закон, що проваджував кримінальну відповідальність за водіння в нетверезому стані. Проте президент Зеленський 2 липня підписав новий закон, який відмінив старий – норми про криміналізацію водіння в нетверезому стані в ньому уже не було.

Фото:  Офіс Президента