Про це в етері КИЇВ24 розповів Геннадій Рябцев — експерт з питань енергетики.
Суджа — це єдина газовимірювальна станція. Це не означає, що від її роботи залежить все. Газ передається й на західному кордоні України європейським споживачам. 39% від обсягу, що законтрактовано — віддається.
Геннадій Рябцев наголошує, що ніякі події або військові дії, які відбуваються у Суджі, не можуть значно вплинути на зростання цін на газ.
Через Україну йде у найкращому випадку 15 млрд кубометрів, а не 40, як коментують це. До кінця року 6 млрд не вистачатиме Європі. Рівень споживання – у 100 разів більший. Ніякі проблеми на Суджі не можуть спричинити зростання біржових котирувань на хабі TTF (віртуальна торгова точка для природного газу у Нідерландах).
Зазначимо, що напередодні з’явилася інформація, що газовимірювальну станцію “Суджа” було пошкоджено. Про це заявили в Радіо Свобода з посиланням на супутникові знімки.
На світлинах, опублікованих журналістами, видно руйнування адміністративної будівлі та майданчика з вимірювальним обладнанням. Зазначається, що перші пошкодження були помітні між 9 та 10 серпня, ще більше руйнувань з’явилося між 10 та 11 серпня.
Водночас Росія та Україна мають намір продовжувати постачання трубопровідного газу до Європи попри те, що поблизу ключового транскордонного транзитного пункту “Суджа” продовжуються бойові дії. Про це повідомляє Bloomberg.
Однак будь-яке випадкове пошкодження ключової інфраструктури на газовимірювальній станції може зупинити постачання, сказало одне із джерел. За словами двох людей, пункт перетину кордону перебуває під контролем українських військ після вторгнення.