Про це йдеться в повідомленні Міністерства інфраструктури Польщі
Зазначається, що про реалізацію угоди, яку підписали 16 січня міністр інфраструктури РП Даріуш Клімчак та представники польських перевізників, йшлося під час зустрічі заступника міністра Павла Ганчажа з послом України в Польщі Василем Зваричем, яка відбулася 18 січня.
“Заступник міністра інфраструктури Павел Ганчаж також повідомив співрозмовнику, що Польща незабаром подасть свої пропозиції щодо змін до угоди про лібералізацію перевезень між ЄС та Україною, і запросив українську сторону до співпраці. Заступник міністра підкреслив, що дії Польщі в цьому напрямку спрямовані на формування сприятливих умов для обох сторін”,- повідомило польське міністерство.
Раніше повідомлялося, що у вівторок, 16 січня, польські перевізники розблокували пункт пропуску «Корчова-Краківець». Він є одним з трьох великих вантажних пунктів пропуску на кордоні між Україною й Польщею.
Страйк польських перевізників
Нагадаємо, що страйк польських перевізників на кордоні з Україною почався 6 листопада, поблизу пунктів пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне».
Польські підприємці скаржилися, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з українського боку та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі. Серед основних вимог протестувальників була заборона реєстрації в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом.
У п’ятницю, 22 грудня, представники міністерства інфраструктури Польщі й українського Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури узгодили план дій для розблокування кордону.
Новий уряд Польщі вів перемовини зі страйкарями, й вже 24 грудня відновився рух ваговозів через пункт пропуску «Медика – Шегині». Однак 4 січня польські фермери відновили акцію протесту.
Остаточної домовленості вдалося досягти тільки 16 січня. За умовами угоди, перевізники погоджуються призупинити страйк до 1 березня. Вони дають час уряду виконати їхні вимоги, основною з яких є зупинка транспортного безвізу для України, що скасовує дозвільну систему на перевезення з України до Євросоюзу.
Угода складається із семи пунктів. Зокрема сторони домовилися про:
- Припинення блокади пунктів пропуску до 1 березня.
- Інтенсивні переговори між сторонами щодо виконання вимог перевізників.
- Забезпечення рівних умов для польських і українських перевізників.
- Підтримку польських перевізників, які постраждали від блокади.