Про це повідомляє кореспондентка “Суспільне Львів” з місця подій.

Роман Кондрув, лідер протестувальників, зазначив, що вони пропускатимуть по три вантажівки на годину.

За попередніми даними, блокування кордону триватиме до 3 лютого.

Страйк польських перевізників

6 листопада польські перевізники влаштували страйк на кордоні з Україною поблизу пунктів пропуску “Ягодин-Дорогуськ”, “Краківець-Корчова”, “Рава-Руська-Гребенне”. Через це ускладнився рух для вантажівок.

Польські підприємці скаржаться, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з українського боку та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі. Мітингувальники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють із ринку.

Польські перевізники заявили, що мають намір продовжити блокаду найбільшого пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ” на кордоні з Україною до лютого 2024 року. Крім того, лідер польських мітингарів анонсував розширення блокади на четвертий пункт пропуску “Медика – Шегіні” з 23 листопада.

11 грудня, стало відомо, що блокада пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ”, який є найбільшим вантажним пунктом пропуску між Україною та Польщею, завершена. З 14:00 за Києвом на пункті пропуску відновлено стабільний рух вантажівок. У напрямку до України проїхали 15 транспортних засобів, а 25 вантажівок оформлюються для виїзду до Польщі. Однак, вже увечері з’явилась фура, що знову перекриває рух.

У п’ятницю, 22 грудня, Представники Міністерства інфраструктури Польщі й українського Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури узгодили план дій для розблокування кордону.

Зранку 23 грудня протести польських фермерів на пункті пропуску “Шегині-Медики” було призупинено. Новий уряд Польщі вів перемовини.

24 грудня, відновився рух ваговозів через пункт пропуску “Медика – Шегині” на кордоні Польщі та України. З кінця листопада його блокували польські фермери, вимагаючи від уряду захисту від українських виробників.