Про це повідомила Державна митна служба.

Слід зауважити, що перед цим міністерство інфраструктури Польщі підписало угоду з організаторами блокади, відповідно до якої перевізники призупиняють протест до 1 березня.

Так, станом на початок 16 години з польського боку в черзі на вʼїзд в Україну зібралося близько 300 вантажівок.

Оформлення та пропуск через кордон легкових автомобілів та автобусів проходить у звичному режимі.

Водночас пресслужба Держприкордонслужби додає, що розблокованим був й пункт пропуску «Рава-Руська».

Оформлення та пропуск через кордон вантажних транспортних засобів в обох напрямках здійснюється у звичайному режимі, — повідомили прикордонники.

У відомстві зазначили, що прикордонники разом з працівниками контрольних служб працюють у режимі, який дозволить забезпечити пропуск максимальної кількості вантажівок. Також відомо, що наразі на в’їзд в Україну перед цими пунктами пропуску очікують майже 700 вантажівок.

Страйк польських перевізників

Нагадаємо, що страйк польських перевізників на кордоні з Україною почався 6 листопада, поблизу пунктів пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне».

Польські підприємці скаржилися, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з українського боку та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі.  Серед основних вимог протестувальників була заборона реєстрації в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом.

У п’ятницю, 22 грудня, представники міністерства інфраструктури Польщі й українського Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури узгодили план дій для розблокування кордону.

Новий уряд Польщі вів перемовини зі страйкарями, й вже 24 грудня відновився рух ваговозів через пункт пропуску «Медика – Шегині». Втім, 4 січня польські фермери відновили акцію протесту.

Остаточної домовленості вдалося досягти тільки 16 січня. За умовами угоди, перевізники погоджуються призупинити страйк до 1 березня. Вони дають час уряду виконати їхні вимоги, основною з яких є зупинка транспортного безвізу для України, що скасовує дозвільну систему на перевезення з України до Євросоюзу.

Угода складається із семи пунктів. Зокрема сторони домовилися про:

  • Припинення блокади пунктів пропуску до 1 березня.
  • Інтенсивні переговори між сторонами щодо виконання вимог перевізників.
  • Забезпечення рівних умов для польських і українських перевізників.
  • Підтримку польських перевізників, які постраждали від блокади.