Про це повідомив міністр інфраструктури Польщі Адам Кшиштофський, пише Reuters.

“Ми підписали угоду, результатом якої буде припинення протесту на трьох переходах — “Корчова”, “Гребенне”, “Дорогуськ”. Ми розпочинаємо інтенсивні конструктивні переговори, які мають дати ефект у вигляді реалізації того, про що ми домовилися”, – написав Кшиштофський у Twitter.

За умовами угоди, перевізники погоджуються призупинити страйк до 1 березня. Вони дають час уряду виконати їхні вимоги, основною з яких є зупинка транспортного безвізу для України, що скасовує дозвільну систему на перевезення з України до Євросоюзу.

Угода складається із семи пунктів. Зокрема сторони домовилися про:

  • Припинення блокади пунктів пропуску до 1 березня.
  • Інтенсивні переговори між сторонами щодо виконання вимог перевізників.
  • Забезпечення рівних умов для польських і українських перевізників.
  • Підтримку польських перевізників, які постраждали від блокади.

“Це важливий крок уперед для обох сторін. Ми домовилися про припинення блокади, що дозволить відновити нормальний рух вантажів”, – сказав Кшиштофський.

Раніше цього дня уряд Румунії теж досяг домовленості зі своїми фермерами, які протестували на кордонах, зокрема на українському. Наразі тривають обговорення для компромісу щодо невирішених запитів.

15 січня румунські фермери заблокували для вантажівок пункти пропуску на кордоні з Україною “Вікова-де-Сус — Красноїльськ” і “Сірет — Порубне”.

Болгарія, Польща, Румунія, Словаччина й Угорщина у спільному листі до Єврокомісії попросили ввести імпортні мита на українське зерно через нібито недоброчесну конкуренцію.

Польські фермери блокували перехід “Медика — Шегині”. Вони вимагали дотацій на закупівлю кукурудзи й залишити сільськогосподарський податок без змін. Уряд підписав з ними угоду 6 січня 2024 року.

Від 6 листопада 2023 року залишаються частково заблокованими для вантажівок пункти пропуску “Корчова — Краківець”, “Гребенне — Рава-Руська”, “Дорогуськ — Ягодин”. Їх блокують польські перевізники.