Про це повідомляє Prawo.pl.

Українці, які прибули до Польщі в період з 24 лютого 2022 року до 4 березня 2024 року зможуть користуватися тимчасовим захистом ще пів року. Окрім цього Сейм подовжив податкові пільги до кінця року для тих, хто надає гуманітарну допомогу.

Це означає, що біженці з війни з України, перебування яких вважається легальним, мають, серед іншого:

  • вільний доступ до ринку праці;
  • право на користування сімейними благами;
  • доступ до медичної допомоги;
  • можливість ведення бізнесу.

Однак євродепутати не погодилися продовжити термін дії тимчасового захисту для громадян України до 4 березня 2025 року згідно з рішенням Ради ЄС.

Шлях додому: чи планують європейські країни працювати над поверненням українських біженців

Нагадаємо, раніше видання Politico написало, що Україна проводить попередні переговори з офіційними особами ЄС щодо майбутніх міграційних правил блоку, щоб спробувати забезпечити повернення додому більшої кількості своїх громадян наступного року та підтримати економіку.

Пізніше Віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина спростувала інформацію про те, що Київ працює з Брюсселем над поверненням біженців.

Своєю чергою, радник керівника Офісу Президента України Сергій Лещенко вважає, що країнам ЄС варто зупинити допомогу українським біженцям, щоб вони повернулися додому.

Однак, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник заявив, що європейські країни все ж планують повертати до України деяких біженців. Мова йде про безробітних українців, які живуть коштом соціальної допомоги.