Польські перевізники вчергове заблокували дорогу на пункті пропуску "Шегині". Наразі всі види транспорту не можуть проїхати до Польщі й в Україну.

КИЇВ24
Польські фермери стоять на страйковому посту біля дороги. Фото: Getty Images

Про це заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в етері телемарафону.

Ми вчора повідомляли про те, що мали інформацію від польських колег про те, що сьогодні з 10:00 почнеться блокування руху на напрямку трьох пунктів пропуску – це “Ягодин”, “Рава-Руська” і “Шегині”. Звісно, що всі ці дії відбуваються на території Польщі на напрямку пунктів пропуску на різних ділянках відстань від кордону може бути різною.

Демченко наголосив, що блокування вже розпочалося у напрямку пункту пропуску “Шегині” (з польського боку це пункт пропуску “Медика”). Він наголосив, що хоч раніше вони орієнтувались на блокування проїзду виключно вантажівкам, то зараз блокують проїзд для всіх видів транспорту.

Близько 100 осіб і близько 50 транспортних засобів заблокували під’їзний шлях до кордону. Вони знаходяться десь за кілька сот метрів від пункту пропуску. І на даний момент не відбувається руху ні на виїзд з Польщі, ні на в’їзд в Польщу. Як на вантажівок, так і для легковиків та автобусів.

Речник ДПСУ сподівається, що незабаром ця ситуація зміниться і через пункт пропускатимуть легкові автомобілі. Демченко додав, що на інших двох напрямках -“Рава-Руська” і “Ягодин” станом на зараз прикордонники не отримували від польських колег інформації про початок дій з блокування.

Однак, не виключено що 10:00 годині за польським часом (об 11:00 за Києвом) можуть розпочатись блокування й там.

За його словами, блокування кордону може продовжуватися до початку березня, оскільки такі терміни анонсували їм представники з фермерського напрямку.

Також мають заблокуватися або розпочатися дії з блокування ще двох напрямків – це “Угринів” та Устилуг. Але ці дії начебто мають відбутися з 12 лютого. По інших напрямках офіційного підтвердження від польських колег ми не маємо.

Нагадаємо, польські фермери оголосили про новий загальнонаціональний страйк. Він розпочнеться 9 лютого і триватиме до 10 березня. Протестувальники планують блокувати всі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також дороги й автомагістралі по всій країні.

Як відомо, Європейська комісія запропонувала продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік, але з обмеженнями. Ця ініціатива збереже безмитний доступ українських підприємців на європейські ринки, сприяючи стабільності економіки та розширюючи можливості для українського бізнесу.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
24 Лютого 2024
Більше новин