Про це в коментарі LRT розповів співорганізатор протесту на литовському кордоні Кароліс Печіньскінс.

Так, протестувальники хочуть зупиняти та перевіряти у КПП між литовським містом Кальварія та польським Будзиськом усі транспортні засоби, які можуть перевозити будь-яку українську сільськогосподарську продукцію.

Акція протесту має розпочатися 1 березня о 10 годині ранку. Це не буде повною блокадою пункту пропуску через кордон. Ми, фермери, разом з польською владою хотіли б перевірити, що перевозиться у вантажівках, приділяючи особливу увагу тим транспортним засобам, які можуть перевозити сільськогосподарську продукцію, — уточнив Печіньскінс.

При цьому протестувальники не зупинятимуть легковики, бензовози, промислові вантажі або вантажівки зі худобою.

Блокування українсько-польського кордону: що відомо

Польські фермери продовжують блокувати рух для вантажних транспортних засобів на шести пунктах пропуску, у чергах з боку Польщі стоять 2200 фур. Найбільше протестувальники перешкоджають руху вантажівок, що прямують з України у Польщу.

Своєю чергою, українські водії також страйкують поблизу ПП Краківець, Шегині, Рава-Руська з плакатами: «Зніміть блокаду поверніть українських водіїв додому». Протести триватимуть до 15 березня, але якщо поляки далі блокуватимуть кордон, то українці продовжать свої акції.

Пізніше стало відомо, що Польща включить прикордонні переходи з Україною, дороги та залізничні колії до списку об’єктів критичної інфраструктури. Польські страйкарі не матимуть права їх блокувати, заявив політичний аналітик та доктор історії, заступник директора Центру діалогу ім. Юліуш Мєрошевський.

Також, представники урядів Польщі та України зустрінуться 28 березня у Варшаві для розв’язання питання з блокуванням українсько-польського кордону, а до цього обидві країни працюватимуть на технічному рівні.