Так, за останні 10 днів це 9-й збитий літак росіян. 

Вперше про збиття одразу трьох літаків стало відомо 17 лютого. Тоді наші Сили оборони знищити два Су-34 і винищувач Су-35, який мав прикривати бомбардувальники.

Рештки збитого російського винищувача Су-34 десь під Лиманом. Фото: Getty Images

А вже 19 лютого ППО збила аж 6 літаків цих типів. На цьому «сушкопад» не припинився — 21 числа впав черговий СУ-34. Враховуючи сьогоднішнє збиття, це вже 8 падіння.

Здебільшого їх збивали на східному напрямку.

Що відомо про Су-34

Су-34 – це російський всепогодний винищувач-бомбардувальник, який мав замінити застарілу версію військового літака Су-27.

Літак сконструювали для здійснення точних ракетно-бомбових ударів по наземних цілях противника в оперативній і тактичній глибині, а також для ураження повітряних цілей противника.

КИЇВ24
Фото: Getty Images

Перший політ прототипу винищувача-бомбардувальника — Т10В-1 — відбувся 13 квітня 1990 року. Тоді він призначався для знищення наземних та надводних цілей, зокрема малорозмірних, рухомих як вдень, так і вночі, за будь-яких кліматичних та погодних умов. 20 березня 2014 року Су-34 було прийнято на озброєння Повітряно-космічних сил РФ.

Винищувачі-бомбардувальники добряче дошкуляють українським захисникам

Су-34 несе керовані авіаційні бомби, які окупанти сотнями скидали на Авдіївку. До того ж цей літак може робити скиди на відносно безпечній відстані: від 70 до 120 кілометрів від фронту. Тепер росіянам буде вже не так легко.

КИЇВ24
Фото: Getty Images

Слід зауважити, що відмінністю Су-34 від попередніх моделей стала можливість дозаправлення літака в повітрі, що надало спроможність виконувати політ на дальність близько 4 тисячі кілометрів. Він може розвивати швидкість до 1,9 тисячі км/год на висоті до 14,6 кілометрів.

Крім того, зовнішній корпус кабіни виконаний із броньованої оболонки з титанового сплаву. Товщина броні Су-34 — 17 мм. 

Чим могли збити літак

Полковник запасу ЗСУ та військовий льотчик-інструктор Роман Світан висловив припущення, що російські літаки збиває «блукаючий «Patriot». Ця система справді може збивати аеродинамічні цілі на відстані в 160 кілометрів.

Зенітна керована ракета С-200. Фото: відкриті джерела

Однак, після знищення ДРЛВ А-50 над Азовським морем, з’явилася думка, що Україна, ймовірно, змогла модернізувати старі радянські ракети 5В28 до зенітних комплексів С-200, що й дало змогу збивати російські літаки на значно більшій відстані, ніж це може робити американський Patriot, пише Forbes.

Тому, якщо рахувати ще А-50, то це 10 збитий російський літак за останні 10 днів.