Про це повідомила пресслужба СБУ.

Як йдеться у заяві спецслужби, Бардаш на початку повномасштабного вторгнення втік до Росії, де розпочав широку інформаційну кампанію на підтримку окупантів.

Бардаш регулярно публікує антиукраїнські дописи на сторінках власного телеграм-каналу із загальною аудиторією майже 50 тис. користувачів. Серед іншого – закликає до захоплення Києва та Харкова.

Також Бардаш регулярно повторює тези російської пропаганди в етерах рупорів Кремля на відеохостингу ютуба.

Ініційовані Службою безпеки експертизи підтвердили факти його інформаційно-підривної діяльності на користь країни-агресорки. На підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно повідомили Бардашу про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій);
  • чч. 1, 2 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території на порушення порядку, встановленого Конституцією України);
  • ст. 436 (пропаганда війни);
  • ч. 1, ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Бардаш — відомий український продюсер з проросійською позицією

Юрій Бардаш — продюсер, хореограф і співак родом з Алчевська на Луганщині. Відомий роботою над проєктами: “Quest Pistols”, “Нерви”, “Гриби”, “Луна”, “Wellboy”, “Корупція” та своїм сольним проєктом “YOURA”. У 2007 році заснував власний лейбл “Kruzheva Music”.

Після скандального інтерв’ю російському блогеру Юрію Дудю, де Бардаш називав війну в Україні, розв’язану Росією у 2014 році, “цим замісом”, не зміг чітко сформулювати ставлення до так званої “ЛНР” і заявив, що відчуває утиск, як російськомовний громадянин, продюсера занесли в базу “Миротворець”. Але вже в інтерв’ю Дмитру Гордону він заявив, що може дати однозначну відповідь на питання, чий Крим — “звичайно ж, український. Завжди ним був і має залишатися”.