Про це повідомила пресслужба прокуратури.

Розслідування почали за фактом можливої розтрати бюджетних коштів під час капітальних ремонтів магістральних трубопроводів (ч. 4 ст. 191 КК України).

Слідство встановило, що починаючи з 2019 року по теперішній час службовці КП «Київтеплоенерго» неодноразово проводили капітальний ремонт, заміну магістрального трубопроводу та гідравлічні випробування по вулиці Антоновича. Надалі це призводило до регулярних проривів і аварій (у 2019, 2020, 2021, 2024 роках).

При цьому КП «Київтеплоенерго» з 2019 року реалізовує Програму модернізації теплових мереж міста Києва, на яку також виділив кошти Європейський банк реконструкції та розвитку. За цей час повністю реконструювали понад 300 км тепломереж у місті Києві.

Нагадаємо, у центрі Києва біля ТЦ «Ocean Plaza» вдень 14 травня прорвало трубопровід. У результаті затопило цілу вулицю, на дорогах виникли затори.

Згодом стало відомо про пошкодження мережі діаметром 800 мм сталось у процесі проведення гідравлічних випробувань, пише КМВА.

Теплоенергетики розпочали цю роботу, щоб виявити «тонкі» місця на трубопроводах і своєчасно провести ремонт для посиленої роботи взимку.

У результаті КП “Київтеплоенерго” локалізувало місце пошкодження на вулиці Антоновича.