Про це розповіла в ефірі КИЇВ24 народна депутатка України від фракції “Голос” Інна Совсун.

Я була дуже здивована, коли ми провели законодавче дослідження і подивилися, відколи це працює. Ця норма з’явилася у 2001 році. З 2001 року прокурори, й тільки прокурори, мали цю лазівку. Ніхто не має таких виплат за групу інвалідності, як прокурори. І це чому так сталося? Тут відповідь мені дуже очевидна. Тому, що можуть. Тому, що вони могли це пролобіювати і вписати в законодавство.

Тож, за її словами, саме тому ця норма прописана у законі про прокуратуру, а не, наприклад, у документі про страхування чи пенсії.

Якщо ви зайдете на сайт Пенсійного фонду, подивитеся просто загальну сторінку про виплати пенсії за інвалідність, то ви побачите там три окремі категорії. Це військовослужбовці, це чорнобильці і прокурори. Там немає нікого іншого. І ані у військовослужбовців, ані у чорнобильців такого розміру виплат немає, на відміну від прокурорів.

Тому нардепи розробили проєкт закону і вже подали його на реєстрацію. Він має прибрати таку лазівку із законодавства і допомогти повернути незаконно виплачені гроші. Адже йдеться про мільйони державних коштів, які прокурори отримували роками.

Ліквідація МСЕК

Нагадаємо, 22 жовтня президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) щодо ситуації з МСЕК і зловживаннями посадовців з отриманням інвалідності. Він розповів, що указом затвердив рішення, які визначила РНБО. За словами президента, вони мають повернути справедливість.

Натомість в Україні запровадять цифрову і прозору європейську модель після того, як ліквідують медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Про це 22 жовтня повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Але важливо, щоб колишні працівники МСЕК не уникнули покарання та не перетворили нові комісії на МСЕК 2.0.