Про це пише Pravda.sk.

Він зазначив, що «якщо компанія хоче виробляти зброю і поставляти її кудись, звичайно, ніхто не буде цьому перешкоджати». Слід зазначити, що тривалий час Фіцо виступав проти військової допомоги Україні, але з його заяви випливає, що несхвалення стосується лише можливих поставок зброї та боєприпасів зі складів словацької армії.

Словацький прем’єр також пообіцяв «зробити все можливе, щоб допомогти Україні в гуманітарному плані». Наприклад, однією з таких речей може бути розмінування. Він також заявив про можливість надати медичну допомогу або допомогу з ремонтом цивільних об’єктів.

Своєю чергою, новопризначений міністр оборони Словаччини Роберт Калиняк хоче переглянути деякі з уже укладених комерційних контрактів на поставки зброї. Втім, він не надав більш детальної інформації.

Новий уряд Словаччини

Нагадаємо, що 1 жовтня на парламентських виборах у Словаччині після підрахунку майже всіх голосів перемогла проросійська партія Smer-SD на чолі з популістом Фіцо. Вона набрала 23,29% голосів.

Вже за перші два дні роботи нового словацького уряду його очільник Роберт Фіцо відзначився низкою антиукраїнських заяв.

Так, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, він стверджував, що конфлікт між Росією й Україною радикально поглибився вже «під час так званого Майдану у 2013 році, і його руйнівні наслідки тривають донині».

Міністерство закордонних справ Словаччині очолив Юрай Бланар. У 2014 році, коли Росія окупувала Крим і частину Донецької й Луганської областей, він заявляв, що «Україна воює проти власного народу».

Пізніше новопризначений прем’єр заявив, що його країна не підтримуватиме надання Україні військової допомоги для відсічі російської агресії.

Він також не голосуватиме за жодні санкції проти РФ, адже, за його словами, невідомі наслідки обмежень для окремих країн ЄС.