Про це він заявив в інтерв’ю Swissinfo.
Коли є країна, яка грубо порушує міжнародні правила, не можете просто повернутися до звичайного ведення справ. Саме тому Швейцарія від самого початку чітко засудила агресивну війну і повністю приєдналася до санкцій ЄС.
Лідер Швейцарії також додав, що агресивна війна Росії проти України порушила всі принципи міжнародного права згідно зі Статутом ООН, тому важливо, щоб Швейцарію не використовували як місце для обходу міжнародних санкцій.
Якби Швейцарія не прийняла цих обмежень, це б сталося дуже швидко і, без сумніву, було б несумісним із нейтралітетом.
За словами Берсе, на міжнародній арені розуміють особливості позиції країни в контексті повномасштабної агресії РФ проти України.
Сила Швейцарії полягає не в експорті озброєнь. Загальноприйнятою є також тверда прихильність Швейцарії до багатосторонності й міжнародного права. Саме в цьому полягає перевага держави. В Україні, наприклад, Швейцарія може надати підтримку в розмінуванні.
Санкційний тиск на країну-агресорку
Нагадаємо, Європейський Союз має намір подати 12-й пакет санкцій проти Росії. За даними Bloomberg, пропозиції 12-го пакета санкцій ЄС передбачають обмеження на торгівлю товарами сукупною вартістю близько 5 мільярдів євро.
Водночас Велика Британія запровадила санкції проти 29 осіб та організацій, які працюють у російському золотодобувному та нафтовому секторах.
Своєю чергою, європейські депутати занепокоєні лазівками у санкційному режимі проти РФ. Вони ухвалили резолюцію, в якій вимагають на рівні ЄС посилити контроль за дотриманням антиросійських санкцій.