Про це повідомляє пресслужба Європарламенту.
Наголошуючи на безпрецедентному характері обмежувальних заходів ЄС, члени Європарламенту занепокоєні відсутністю належного правозастосування та спробами підірвати зусилля зі стратегічного послаблення російської економічної та промислової бази, а також перешкоджати здатності країни вести війну.
У резолюції вказується, що Росія, зокрема, здатна обходити обмеження цін на нафту. В ній також йдеться, що імпорт нафтопродуктів, вироблених з російської нафти з таких країн, як Індія, різко зріс, що по суті створило обхідний шлях для російської нафти в ЄС.
Депутати ЄП також звертають увагу, що важливі західні компоненти все ще потрапляють до росії через такі країни, як Китай, Туреччина, Обʼєднані Арабські Емірати, Казахстан, Киргизстан і Сербія.
У парламенті також занепокоєні повідомленнями про те, що такі країни, як Азербайджан, легалізують російський газ для експорту в ЄС. Депутати зазначили, що ЄС, як і раніше, залишається одним із найбільших клієнтів Росії щодо викопного пального завдяки безперервному імпорту трубопровідного газу та СПГ.
Депутати Європарламенту хочуть, щоб Єврокомісія і країни-члени ЄС розширили санкції, включивши в них повну заборону на продаж і огранювання алмазів російського походження або реекспортованих росією до ЄС.
ЄС також повинен вивчити правові шляхи, які дозволять конфіскувати заморожені російські активи та використати їх для відновлення України.
Нагадаємо, Європейський Союз має намір подати 12-й пакет санкцій проти Росії. За даними Bloomberg, пропозиції 12-го пакета санкцій ЄС передбачають обмеження на торгівлю товарами сукупною вартістю близько 5 мільярдів євро.
Водночас Велика Британія запровадила санкції проти 29 осіб та організацій, які працюють у російському золотодобувному та нафтовому секторах.