Парламент ухвалив зміни до закону про мобілізацію, які набули чинності 18 травня. Згідно з цим законом, впродовж 60 календарних днів, починаючи з 18 травня по 16 липня, усі військовозобов'язані повинні оновити облікові дані. Про те, які черги станом на зараз в ТЦК та як триває процедура оновлення даних військовозобов'язаних у столиці — розповіли кияни.

КИЇВ24
Український військовий. Ілюстративне фото getty images

Про те, як оновлюють дані в ТЦК кияни розповіли в етері КИЇВ24.

Один з чоловіків запевняє, що спеціально ночував у родичів, аби з’явитись в ТЦК одним з найперших. Однак, попри те, що прибув на місце він ще о п’ятій ранку — у черзі був аж 16-м.

Я приїхав о 5 ранку сюди, щоб зайняти чергу, і записався вже 16-м. Людей дуже багато, не завжди вони встигають та справляються. Але треба все одно отримати документ. Я живу далеко звідси й ночував у родичів через дорогу, щоб зайняти собі чергу.

Інший чоловік, який поспілкувався з нашими кореспондентами, не підлягає мобілізації — проте все одно мусить оновити дані згідно з новими положеннями. У черзі до ТЦК займає понад соте місце.

Я кандидат наук, у мене є відстрочка і не підлягаю мобілізації. Але документи треба оновити після 18 травня, але спочатку казали, що з 13 травня можна оновити. Я прийшов о 8 ранку, мені сказали, що приймають після 18 травня. От я прийшов знову, сьогодні я 114-й в черзі.

Третій опитаний зрівнює оновлення даних з лотереєю: за його словами, щоб отримати військовий квиток у нинішніх умовах “треба, щоб пощастило”.

Я приходжу з 13 травня. Це треба просто, щоб щастило. Зараз треба було знову прийти, зараз я 30-й в черзі, прийшов о 05:25 ранку. Це мені вже отримати військовий квиток.

Мобілізація в Україні: деталі нового закону

Новий закон про мобілізацію набув чинності з 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.

В Україні 4 травня скасовано статус «обмежено придатний» для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію «непридатних» або «придатних» до військової служби. Про те, як визначатимуть придатність військовозобов’язаних за оновленими нормами, читайте в матеріалі КИЇВ24.

Тим часом з 18 травня запрацював електронний кабінет військовозобов’язаного. У ньому військовозобов’язані повинні зареєструвати свій номер телефону, вказати електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.

9 травня Верховна Рада України затвердила збільшення штрафів для ухилянтів. Порушники мобілізаційного закону платитимуть державі від 3400 до 25 000 гривень. Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.

Зазначимо, відповідно до нових норм усі військовозобов’язані мають уточнити свої дані у ТЦК, включно з тими, хто має бронювання. Крім цього, бізнес зобов’яжуть не тільки вести військовий облік, а й забезпечувати вручення повісток. Детальніше про вручення повісток на роботі — читайте за посиланням. 

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

    Останні новини

    Погода
    Більше новин