Про це пише японське видання Nikkei Asia.
У повідомленні йдеться, що під час зустрічі в Москві ще в березні президент Путін сказав своєму китайському колезі Сі Цзіньпіну, що РФ “воюватиме принаймні п’ять років” в Україні.
Очевидно, це був спосіб Путіна підсумувати ситуацію, яка на той час була несприятливою для Росії, і запевнити Сі, що Росія врешті-решт вийде переможцем.
У Nikkei Asia вважають, що ймовірний натяк полягав у тому, що затяжна війна піде на користь добре озброєному партнеру Китаю. Затяжна війна РФ проти України може суттєво вплинути на амбіції Сі Цзіньпіна під час третього терміну на посаді лідера КНР. Йдеться, зокрема, про приєднання Тайваню.
Візит Сі Цзіньпіна в березні до Москви, став першим візитом до РФ після того, як Москва розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
Ще до початку війни, під час зимових Олімпійських ігор в Пекіні у лютому 2022 року, Путін та Сі зустрічалися, і російський лідер не став попереджувати китайського про свої плани. Що пізніше послугувало приводом для глибокої образи з боку лідера Китаю.
У виданні зазначають, що не варто довіряти словам Путіна про “припинення вогню”, оскільки це ще одна спроба виторгувати більше часу.
Можливо, Путін хоче просто створити ілюзію, що він рухається до припинення вогню чи навіть миру напередодні президентських виборів у Росії в березні, вважаючи, що така атмосфера зіграє йому на руку під час голосування.
Нагадаємо, що 20 грудня стало відомо, що Росія й надалі отримує практично все необхідне технологічне обладнання та компоненти, на постачання яких накладені санкції. Зокрема, РФ використовує мережу торговців у Китаї та перевалку у портах Марокко та Туреччини.
Також, у Білому домі припускають, що Росія, Китаю та Північна Корея прагнуть зміцнити співпрацю між собою. Саме з цієї причини лідер США продовжує працювати над зміцненням альянсів, а також партнерства в Індо-Тихоокеанському регіоні до належного рівня.