Валяренко зазначив, що американське законодавство не передбачає можливості сепаратизму.
“Навіть якби воно передбачало, те, що зараз відбувається в США, дуже далеко від громадянської війни і від натяків на сепаратизм з боку влади і населення Техасу”, – підкреслив він.
На думку аналітика, події в Техасі, як і більшість інших подій в США, пов’язані з прийдешніми виборами президента та довиборами до Конгресу.
“Республіканська партія, яка традиційно виступає за контроль над прибуттям емігрантів до країни, намагається набити собі політичні бали і апелювати до своїх виборців, які поділяють такі думки”, – додав Валяренко.
Контекст
У США загострився конфлікт між губернатором штату Техас республіканцем Грегом Ебботом та федеральною владою навколо захисту південного кордону від напливу мігрантів. Техас залучив до охорони кордону Національну гвардію штату, яка не допускає до патрулювання федеральну прикордонну службу.
Група з 24 губернаторів штатів, що представляють Республіканську партію, виступили з заявою у якій підтримали Еббота й розкритикували президента Джо Байдена, котрий, на їхнє переконання, не вживає заходів для захисту кордону.
У Техасі встановили огорожу з колючого дроту на кордоні, однак Верховний суд США дозволив федеральній прикордонній службі його зняти. Влада Техасу заявила, що не виконуватиме цей наказ.