Про це повідомило видання Axios.

«Ми повинні щось зробити… Це екзистенціально, це чутливо до часу. Незалежно від того, чи це наш продукт, чи чийсь інший, ми просто повинні донести до них гроші», – сказав Фітцпатрік.

Конгресмен повідомив журналістам, що готує так звану петицію про звільнення, яка може змусити Палату представників проголосувати, якщо вона набере 218 підписів.

Така петиція потребуватиме підтримки невеликої кількості республіканців, за умови, що вона отримає підписи більшості демократів Палати представників.

Цей маневр також вимагає певного часу – 30 днів сесії Палати представників – перш ніж петиція може бути винесена на голосування.

Фітцпатрік сказав, що петиція буде готова до підписання на початку березня, і дав зрозуміти, що очікує, що під нею підпишуться деякі республіканці.

Відповідаючи на запитання про глибину підтримки республіканців, він сказав журналістам: «Більше, ніж ви думаєте… багато людей, які знають, що це правильно».

Один з республіканців Палати представників, який говорив на умовах анонімності, сказав Axios, що вони дадуть свій підпис, «якщо не буде ніякого іншого прогресу».

Але Фітцпатрік також підкреслив, що петиція про звільнення головним чином послужить для того, щоб «натиснути на точку тиску, щоб щось було зроблено якнайшвидше».

Фітцпатрік сказав, що він ще не вирішив, яку версію допомоги Україні намагатиметься винести на розгляд.

Ухвалення закону із допомогою для України: останні подробиці

Нагадаємо, що Сенат США остаточно підтримав пакетний законопроєкт надання фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 мільярдів доларів. Відомо, що з цієї суми Україна отримає понад 60 мільярдів доларів.

Це новий проєкт закону Сенату, який запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

27 лютого, у вівторок, лідери Конгресу зустрічались у Білому домі з президентом Байденом, щоб обговорити можливість продовження роботи уряду після п’ятниці, коли закінчується фінансування низки відомств, а також «нагальну потребу» України в американській допомозі.