Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко в інтерв’ю Forbes Ukraine.
За її словами, Міноборони готує “великий план”, який перетворить “Резерв+” на ТЦК, але в онлайн форматі.
Наразі свої дані через “Резерв+” вже встигли оновити 3,2 млн людей. Міноборони планує покращувати роботу застосунку.
Які нові функції очікувати
За словами Черногоренко, відділ цифровізації додає опцію онлайн-рекрутингу з можливістю підписати контракт або мобілізуватися у “два кліки”.
Також, у роботі три типи відстрочок:
- для багатодітних сімей,
- людей з інвалідністю,
- студентів денної форми навчання.
Чи зможе “Резерв+” повністю замінити ТЦК
Черногоренко пояснює, що іноді користувачі плутають “Резерв+” з абсолютним захистом від необхідності виправлення своїх даних в ТЦК, однак це не зовсім так.
Для повної інтеграції онлайн-послуг, таких як постановка на військовий облік, потрібен час. Це займе близько пів року, аби вибудувати роботу бекенд системи у ТЦК.
Вона зазначила, що щодня додатком користується 100 тисяч користувачів, і вважає, що “Резерв+” матиме стабільний приріст кількох мільйонів користувачів.
Оновлення у “Резерв+”
21 червня керівник управління інформаційних технологій Міністерства оборони Олег Берестовий повідомив, що у застосунку “Резерв+” з’являться нові функції. Зокрема йдеться про те, що військовозобов’язані зможуть самостійно перевіряти повістки від ТЦК.
У відомстві працюють над тим, щоб автоматично генерувати повістки через реєстр “Оберіг” та одразу використати електронний підпис начальника ТЦК. Берестовий також анонсував появу трьох функцій: облік в ТЦК, заявка на відстрочку та рекрутинг у ЗСУ.