Про це повідомляє агентство Reuters.
Більшість цих боєголовок зберігається для використання стратегічними ракетами великої дальності й тактичними ядерними силами меншої дальності. Росія також розгорнула близько 1 710 стратегічних боєголовок на балістичних ракетах наземного базування, підводних човнах та важких бомбардувальниках.
Запас ядерної зброї РФ
Зазначається, що серед 5 580 ядерних боєголовок 1 200 виведені з експлуатації, але в основному неушкоджені. А ще 4 380 зберігаються для використання стратегічними ракетами великої дальності й тактичними ядерними силами меншої дальності.
Зокрема, Росія розгорнула близько 1 710 стратегічних боєголовок, серед яких:
- близько 870 – на балістичних ракетах наземного базування;
- близько 640 – на балістичних ракетах підводних човнів;
- можливо, 200 – на базах важких бомбардувальників.
Застосування ядерної зброї може мати жахливі наслідки. За словами експертів, ядерна війна може призвести до загибелі мільйонів людей, руйнування цілих міст й екологічної катастрофи.
Існує кілька ризиків, які можуть стати причиною поштовху до ядерної війни. Росія може застосувати ядерну зброю, якщо буде вважати, що їй загрожує екзистенційна загроза. Також існує небезпека випадкового або ненавмисного застосування ядерної зброї.
Світ має тісно співпрацювати, щоб унеможливити загрозу ядерної війни та її ризики. Це можна зробити за допомогою таких заходів як дипломатія, контроль над озброєннями та ядерне роззброєння.