Про це йдеться у звіті ISW (американський Інститут вивчення війни).

Росія, ймовірно, зіткнеться з тим, що проблеми у виробництві та закупівлі матеріальних засобів, необхідних для російських операцій в Україні, зростатимуть, і Кремль, ймовірно, буде все більше залежати від іноземних партнерів у задоволенні своїх потреб у матеріальних засобах.

Аналітики зазначають, що армія Росії для підтримки своїх наступів значною мірою покладається на відновлення запасів озброєння і техніки радянських часів. Особливо це стосується бронетехніки.

Російській владі, ймовірно, доведеться ще більше мобілізувати російську економіку й оборонну промисловість та інвестувати в розбудову потенціалу, якщо російські військові мають намір підтримувати нинішній темп операцій.

В ISW пояснюють, що Росія вичерпує свої обмежені радянські запаси, але незрозуміло, чи зможе російська оборонна промисловість виробляти достатньо продукції, щоб витримати високий рівень втрат техніки, яких зазнають російські війська в Україні, навіть за умови подальшої економічної мобілізації.

Підтримка союзників

У ГУР України назвали Північну Корею найвпливовішим союзником Кремля, оскільки постачання боєприпасів з КНДР до Росії мають прямий і швидкий вплив на динаміку війни.

Зокрема ЗСУ відчувають підвищення темпу російських операцій вже через кілька днів після прибуття чергових вантажів зі снарядами. Станом на червень 2024 року Північна Корея поставила в Росію 4,8 мільйона артилерійських боєприпасів.

Аналітики пояснюють, що підтримка Північної Кореї раніше дозволяла Росії зберігати значну артилерійську перевагу над Україною, і РФ використовувала ці переваги для підтримки послідовних наступальних операцій, спрямованих на те, щоб не дати українським військам змоги перехопити ініціативу.

Нагадаємо, що, за словами керівника Головного управління розвідки МО Кирила Буданова, росіяни хотіли б завершити війну проти України вже на початку 2026 року. Як пояснив Буданов, вони прагнуть перемогти вже тоді, оскільки з літа 2025 року в Росії є потреба у мобілізації через проблеми в економіці.