Про це секретар РНБО Олексій Данілов повідомив у своєму Facebook.
Головна небезпека, з якої випливає й базова вимога до Telegram-каналів, – це деанонімізація їхньої діяльності. Відповідальні за поширення інформації, яка охоплює і впливає на мільйонну аудиторію, мають бути відомі.
Олексій Данілов вважає, що анонімність – це перша головна причина дезінформації. Він також зазначив, що потрібно краще контролювати публікації, які стосуються воєнних дій: руху військових, місцерозташування ППО тощо.
Ціна такої «журналістської» роботи – життя десятків людей цивільних і військових.
Олексій Данілов також нагадав, що росЗМІ активно використовують пропаганду та ховаються за анонімними новинними каналами, що створює паніку та дезінформацію. Такі канали повідомляють про “зрив операцій ЗСУ”, “прорив на фронтах”, “наступи та атаки”.
Ми маємо пам’ятати, що російський режим перший почав використовувати і створювати Telegram-мережі для маніпулювання суспільною думкою, поширення дезінформації і діяльності в режимі фейк-ньюз.
Пропаганда РФ у Telegram
Готуючись до нападу 24 лютого 2022 року, російські спецслужби створили розгалужену мережу Telegram «троянських коней», які ретельно маскуються під українські канали, мають гучні патріотичні назви, продукуючи отруйний інформаційний контент.
25 жовтня РНБО оприлюднило “чорний” список проросійських Telegram каналів. Центр протидії дезінформації при РНБО проаналізував акаунти та телеграм-канали, які систематизовано просували проросійський наративи, а також акаунти деяких персональних блогів.
У Раді вказали, що основним наративом Telegram-каналів, які потрапили до списку, є “приниження національної гідності українців, особливо Революції Гідності, яку канали називають “переворотом”.