Це могло статися через нову тактику військових і великі втрати росіян, кажуть в Інституті вивчення війни (ISW).

Водночас 14 травня кілька українських військових чиновників повідомили, що, на їхню думку, ситуація у Харківській області повільно стабілізується.

Кілька російських і українських джерел кажуть, що окупанти наступають невеликими штурмовими групами чисельністю не більше п’яти осіб. Вони проникають на українські позиції, а потім об’єднуються з іншими невеликими штурмовими групами у більшу ударну групу. Це підтверджують кадри з дронів.

Військові аналітики вважають, що подібна тактика може сприяти збільшенню втрат росіян та сповільненню загального темпу наступу на цьому напрямку.

Російський військовий коментатор, який раніше служив інструктором підрозділу “Штурм-З”, заявив, що кадри з невеликими російськими штурмовими групами свідчать про погану підготовку, а не про нову ефективну тактику.

Якщо темпи російських операцій залишаться відносно низькими, окупанти ймовірно зосередяться на закріпленні нових позицій і нарощуванні бічного виступу у Харківській області шляхом об’єднання угруповань у Липцях і Вовчанську та створення “буферної зони” у прикордонні.

Російський наступ на Харківщині: у Вовчанську — напружена ситуація

10 травня війська Росії почали на Харківщині нову хвилю наступу. Наразі у прикордонних районах йдуть бої. Reuters із посиланням на джерела в Силах оборони писав, що армії РФ вдалося просунутися на кілометр вглиб поблизу Вовчанська, а їхня мета — відтіснити українські війська на 10 кілометрів всередину країни.

З Вовчанської громади на Харківщині евакуювали цивільне населення.

Згодом у Генштабі доповіли, що на Харківському напрямку оперативна ситуація залишається складною і динамічно змінюється, проте у боях за Вовчанськ окупанти все ж мають тактичний успіх.

13 травня в ОВА регіону завили, що російський наступ збільшив «сіру зону» на Харківщині.