Про це розповів заступник начальника ГУР генерал-майор Вадим Скібіцький в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Наша оцінка така: росіяни виготовили минулого року — просто виконали державне оборонне замовлення — це близько 2 млн боєприпасів калібру 122 мм, 152 мм. Але це плани. Подивимося, чи будуть вони здійснені, — сказав Скібіцький.

За його словами, озвучені обсяги потребують модернізації виробництва у Росії. Тут важливу роль відіграють західні санкції.

Ми просимо партнерів, що санкції мають бути спрямовані на верстати, на матеріали, з яких виробляють електронні чипи, мікросхеми тощо. Тож це дуже широкий спектр, у цьому напрямі нині працює і Головне управління розвідки, і вся наша розвідувальна спільнота, — зазначив генерал-майор.

Він наголосив, що десятки підприємств, компаній пов’язані з виробництвом того чи іншого боєприпасу, чи виду озброєння й техніки.

Водночас снарядів для України — не буде

Нагадаємо, що 31 січня представники Європейського Союзу повідомили, що не зможуть надати обіцяний мільйон снарядів Україні до 1 березня 2024 року. До цього часу в країнах ЄС набереться лише 600 тисяч боєприпасів.

Водночас Україна вже повідомила союзникам, що стикається з «критичною» нестачею артилерійських снарядів, оскільки Росія щодня використовує на фронті втричі більше вогневих засобів.

Тоді у Чехії запропонували шукати постачальників за межами ЄС.

А вже 16 лютого, на засіданні Комітету з політики та безпеки, більшість країн у Євросоюзі висловилися за те, щоб дозволити використовувати гроші ЄС для купівлі снарядів, вироблених за межами блоку, як надзвичайний захід для допомоги Україні. Але Франція, Греція та Кіпр виступили проти цієї ініціативи.

Однак, вже 17 лютого, президент Чехії Петр Павел заявив, що знайшов для України 800 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 та 122 міліметрів. Однак, для того, щоб викупити боєприпаси, необхідно було залучити фінансування.

Тим часом Канада оголосила про готовність підтримати ініціативу Чехії щодо термінової передачі десятків тисяч артилерійських снарядів до України.