Про це повідомляє Генеральна прокуратура Росії.
Генпрокуратура Росії звинувачує Гунька в нібито причетності до вбивства щонайменше 500 «мирних радянських громадян». Як зазначають росіяни, ще в грудні 2023 року вони направляли владі Канади запит на екстрадицію дивізійника.
Тепер же російські правоохоронці домоглися включення Гунька в базу даних Інтерполу.
Що відомо про Гунька?
Ярослав Гунька народився в березні 1925 року в селі Урмань, на той час Тернопільського воєводства Другої Польської Республіки.
У віці 18 років він пішов добровольцем до 14 гренадерської дивізії Ваффен СС «Галичина». У 1944 році брав участь у бойових діях проти Червоної армії на Східному фронті.
Після Другої світової війни спершу оселився у Великій Британії. У 1951 році одружився з Маргарет Енн Еджертон, з якою прожив усе життя. Через три роки після весілля подружжя емігрувало до Канади, оселившись у Торонто. Вони виховали двох синів — Мартіна та Пітера.
Гунька працював в авіаційній промисловості та брав активну участь в українсько-канадській громаді.
22 вересня 2023 року під час засідання парламенту з нагоди візиту Зеленського до Канади спікер канадського парламенту Ентоні Рота привітав 98-річного ветерана СС Галичина Ярослава Гуньку і назвав його «героєм». Після цього парламент привітав його оплесками.
Гунька під час Другої світової війни служив у 14-й гренадерській дивізії Ваффен-СС, також відомій як дивізія Галичина, — добровольчому підрозділі, який складався переважно з етнічних українців під командуванням нацистів. Членів дивізії звинувачують у вбивстві польських і єврейських цивільних, але Нюрнберзький трибунал не визнав підрозділ винним у військових злочинах. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо вибачився за запрошення Гуньки до парламенту і назвав інцидент «жахливою помилкою».
Спікер нижньої палати парламенту Канади пішов у відставку після скандалу з Ярославом Гунько та візитом Володимира Зеленського.