Це прокоментував в етері КИЇВ24 ізраїльський військовий аналітик Давид Шарп.
Аналітик підкреслив, що для передачі ракетних комплексів “Іскандер” потребується ще навчання персоналу.
З приводу “Іскандерів”, наш канал це опублікував та це циркулювало як плітки від незрозумілих джерел. Мені це незрозуміло, саме постачання цих ракет. Іран сам має колосальний ракетний потенціал, він має купу ракет з балістичною великою відстанню — від 7 км до 2000 кілометрів. Тим часом “Іскандери” не мають змоги долетіти до території Ізраїлю.
Окрім того, аналітик підтвердив, що аналогів “Іскандерів” в Ірану більш ніж достатньо і вони нічим не гірші за інших. Окрім того, важливим питанням також є те, чи вистачає Росії самій цих ракет.
Мені б було дивно, що саме ці ракети… для яких потрібно навчити персонал, постачали б Ірану.
Росія передала Ірану ракети та РЕБ
Нагадаємо, низка ЗМІ поширили інформацію, що Росія на тлі загострення на Близькому Сході передала своїм іранським союзникам ракетні комплекси і системи радіоелектронної боротьби. Як пише ізраїльська служба новин Channel 14, перекидання зброї відбулось за допомогою військово-транспортного літака Іл-76, який здійснював багаторазові рейси з Росії до Ірану.
Defense Express пише, що раніше наявність цього озброєння в Ірану не була помічена. Публічних дискусій щодо їх передачі також не було. Ймовірно це свідчить про те, що іранські спеціалісти навряд пройшли навчання на цих системах, а тому їх може супроводжувати російський персонал.
Зазначається, що системи “Мурманськ-БН” призначені для придушення супутникової навігації та зв’язку на відстані до 5000 кілометрів. При цьому “іскандери” дозволять Ірану бити на відстані до 500 км, хоча, щоб досягти Ізраїлю, йому потрібні боєприпаси з радіусом близько 1200 кілометрів. Цей факт підвищує ймовірність того, що іранці могли отримати й крилаті ракети Р-500 з дальністю 1500 кілометрів.