Про це сказав неназваний американський чиновник для The Wall Street Journal.
За даними джерела видання, запуск ATACMS на російську територію матиме сьогодні мінімальний вплив. Співрозмовник додав, що Україна, скоріше, матиме більше успіху з власними безпілотниками, які вона використовувала для ураження цілей у Росії в останні місяці.
Зазначається, що попри посилені заклики України до США скасувати заборону на використання ATACMS у Росії та найбільший обстріл України Російською Федерацією цього тижня, адміністрація Байдена не планує змінювати свою позицію.
Водночас Росія перемістила 90% своїх літаків на військові бази за межами радіуса дії ракет.
Хоча США збільшили виробництво ATACMS, запаси все ще обмежені, і Пентагон має лише стільки, щоб надати Україні, сказав чиновник.
Вітчизняне озброєння України
Раніше Володимир Зеленський заявив, що відбулося перше бойове застосування української ракети-дрона “Паляниця”. Як повідомлялось, вона є набагато швидшою і потужнішою, ніж звичайні далекобійні БПЛА.
Під час пресконференції 27 серпня президент зазначив, що випробування такої зброї вкрай складна і навіть небезпечна річ. Розробку вітчизняної ракети-дрона “Паляниця” завершили всього за 1,5 року. Зазначимо, що в цілях безпеки майже вся інформація про ракету-дрон засекречена.
Окрім того, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна вперше позитивно випробувала балістичну ракету вітчизняного виробництва. Хоча президент не сказав, про який саме комплекс йдеться. Фахівці Defense Express вважають, що це міг бути оперативно-тактичний ракетний комплекс “Сапсан”, який відомий, як “Грім-2”.