Про це пише аналітик Forbes Девід Екс.
“Адмірал Кузнєцов”, єдиний авіаносець російського флоту, не виходив на бойове чергування вже вісім років, і дедалі менш імовірно, що він взагалі коли-небудь вийде на бойове чергування.
За даними із соцмереж, Путін перевів моряків з цього старого корабля в армію і відправив їх воювати в Україну, пише Екс.
Аналітик наголосив, що це “підкреслює кризу з кадрами в російській армії“. Кремль вживає екстремальних заходів, щоб мобілізувати 30 тис. нових бійців, пише Девід Екс.
Це підкреслює застарілий стан найбільших військових кораблів російського флоту, більшість з яких залишилися з часів холодної війни.
Те, що росіяни, вочевидь, виводять людей з “Кузнєцова”, не є дивним, зазначає Девід Екс, оскільки Кремль іде на крайні заходи, щоб мобілізувати все нових військовослужбовців для заміни загиблих в Україні.
Корабель не повернеться у море
Видання пише, що корабель “Адмірал Кузнєцов”, якому вже близько 39 років, навряд чи повернеться в море. У жовтні 2018 року корабель зазнав серйозних пошкоджень, коли затонув сухий док, у якому авіаносець перебував на ремонті. Потім, у грудні 2019 року, на самому “Кузнєцові” спалахнула пожежа.
Як зазначає Павло Лузін, військовий експерт Пермського університету, головна проблема — у двигунах. Українські заводи побудували більшість великих морських двигунів радянського флоту. Тепер українці більше не експортують ці двигуни в Росію, а росіяни насилу налагоджують місцеве виробництво аналогічного обладнання.
Мобілізація у РФ — що відомо
Видання Financial Times повідомляє, що Росія може оголосити нову хвилю мобілізації до кінця цього року, щоб продовжити наступ в Україні.
Провести її планують обмежено та досить неофіційно, адже проведена перша мобілізація восени 2022 року отримала негативну реакцію у суспільстві, а уряд Росії намагається приховати провали на фронті та робить усе можливе, щоб росіяни якнайменше знали про реальну ситуацію у зоні бойових дій.
Окрім того, аналітики видання Bild зазначають, що прагнення російського диктатора Володимира Путіна наростити чисельність військ в Україні “очевидне”. Наприклад, чоловіків приваблюють високими виплатами, на строковиків чинять тиск, щоб вони підписували контракти.