Про це повідомляє уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону.
Український омбудсмен Дмитро Лубінець провів розмову зі своєю російською колегою Тетяною Москальковою щодо обміну полоненими на тлі операції ЗСУ в Курській області.
Щодо ситуації з російськими військовополоненими. Я не можу розкривати деталі, але ви бачили відео, де російські військові здаються в полон… Щодо комунікації з російською стороною, то я можу сказати за себе. Так, була ініціативна розмова з боку російської візаві щодо цього питання.
За його словами, попри заяви в російських ЗМІ про рішення призупинити обміни, інформацією між собою омбудсмени все ж обмінюються.
Я так само інформую і Міжнародний комітет Червоного Хреста, і ООН, що права російських полонених захищаються. І в будь-який час Україна готова продовжувати обмінні процеси на підставі Женевської конвенції.
Водночас Лубінець, коментуючи повідомлення про полонених “кадирівців”, заявив, що не має інформації щодо того, з яких військових частин російські полонені, але додав, що такі повідомлення дозволяють “більш позитивно” розмірковувати про обміни.
Лубінець пояснив, для чого потрібні військові комендатури
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Україна може створити військові комендатури у Курській області, оскільки це, зокрема, знадобиться для надання гуманітарної допомоги місцевим жителям.
Він нагадав, що на сьогоднішній нараді з президентом України Володимиром Зеленським обговорювалося питання військових комендатур.
“Це обговорювали для того, щоб була координація серед військових частин, які там перебувають, в тому числі задля добровільної позиції ЗСУ у вигляді надання гуманітарної допомоги місцевому населенню, треба буде створити військові комендатури”, – зазначив Лубінець.
Він розповів, що з’являться військові комендатури чи ні – вирішуватиме військове командування України. Це питання обговорюється виключно на підставі міжнародного права.