Про це йдеться у публікації видання Defense Express.
Журналісти видання згадали про спростування цієї інформації спільнотою InformNapalm. Вони зазначили, що у публікації телеграм-пабліків саме вона значилася джерелом. Однак телеграм-канали опублікували посилання без цієї інформації. Тож спільнота вказала, що зазначила, що інформація про модернізацію “Shahed-136” може бути “викривленою або хибною. Однак видання перевірило та виявило правдивість.
“На жаль, відповідно до отриманої інформації з власних джерел роботи зі збільшення бойової частини “Shahed-136” до 90 кг знайшли підтвердження, як і інші роботи ворога над цим дроном. Про це говорять отримані слайди з презентації конструкторських робіт, які проводяться у “Алабузі”, водночас з метою мінімального втручання у конструкцію, що означає швидку реалізацію рішень”, – йдеться у матеріалі.
Встановлення бойової частини вагою 90 кг у “Shahed-136” проводиться шляхом перенесення частини бортової радіоелектронної апаратури з носової частини та частини паливних баків з метою збереження центру мас.
Нова бойова частина виробництва “НИИ Машиностроения им. Бахирева” отримала індекс БЧ-90 та позначається, як “ОФБЗ”. Останнє, найімовірніше, розшифровується, як уламково-фугасна бронебійно-запалювальна. З огляду на схему бойової частини вона має готову кумулятивну воронку, що дозволяє пробивати перешкоду.
Також журналісти знайшли дані, що росіяни використали декілька таких “Shahed-136” для атаки 25 листопада 2023 року по об’єкту на півночі від Запоріжжя. У цей день ворог дійсно запускав такі дрони, але, за офіційною статистикою від командування Повітряних сил, 74 із 75 з них були збиті.
Зазначається, що ефективність 90-кілограмової бойової частини у порівнянні зі штатною вагою 50-кілограмової більша на 70%. Вага вибухівки в них 62 кг проти 28 кг. Водночас збільшення ваги бойової частини призводить до зменшення дальності польоту, за деклараціями, з 1350 км до 650 км в ідеальних погодних умовах.
Також у звіті є дані щодо потреб у бойових частинах, що вказує на плани виробництва “Shahed-136” у Росії, хоча і без терміну реалізації. Відповідно до потреб термобаричних бойових частин планується замовити 3000 одиниць, уламково-фугасних запалювальних вагою 50 кг – загалом 7000 одиниць.