Про це пишуть експерти Defence Express.

Окупантам доводиться йти на різні хитрощі, щоб приховати факт знищення підводного човна.

У відкритому доступі з’явились супутникові знімки акваторії бази Чорноморського флоту РФ в Севастополі, на яких зафіксовано кілька цікавих моментів. Зокрема, на супутникових зображеннях видно, що росіяни збудували дерев’яний макет субмарини. При цьому, якість макету залишається під питанням і “топорну” роботу видно навіть з супутника.

“І тут мало просто сказати, що росіяни, м’яко кажучи, не допрацювали по деталях, щоб надати цьому макету хоч якусь видимість реалістичності. Тут нюанс полягає навіть у тому, що навіть на супутниковому знімку чітко видно, що довжина корпусу цього макета складає усього 56 метрів, у той час, як довжина корпусу підводного човна проєкту 636.6 складає 73,8 метра”, – зазначають аналітики.

Крім того, експерти вказують, що росіяни вирішили замаскувати місце, де лежить потоплений “Ростов-на-Дону”.

КИЇВ24 КИЇВ24

“Вони вирішили просто накрити брезентом те місце, де ця субмарина лягла на дно після ураження ракетним озброєнням Сил оборони України. Можливо, вони сподівались таким чином створити враження, що по цьому підводному човну досі йдуть ремонтні роботи”, – зазначають експерти.

На їх переконання, це свідчить про той факт, що росіяни навіть не намагаються підняти “Ростов-на-Дону” із дна акваторії, бо у них на це нема відповідних технічних можливостей.

ЗСУ потопили “Ростов-на-Дону”

13 вересня 2023 року окупований Севастополь опинився під ракетною атакою, повідомлялося про масштабну пожежу на території заводу. Згодом стало відомо, що під час атаки зазнали пошкоджень підводний човен “Ростов-на-Дону”, ремонт якого окупанти завершили в середині липня.

3 серпня 2024 року Генеральний штаб ЗСУ повідомив про ефективне ураження підводного човна Чорноморського флоту РФ “Ростов-на-Дону”. Зазначалося, що субмарина затонула.  Після цього речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що “Ростов-на-Дону” після другого удару,  ймовірніше за все, не підлягає відновленню.