Це підтвердили у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз.
Доказом стало маркування на частинах та уламках ракети. Також були виявлені окремі елементи, які характерні саме для ракети “Циркон”. Інші маркування вказують на дату виробництва її складових компонентів − кінець 2023 початок 2024 року.
Нагадаємо, 7 лютого росіяни атакували Київ та поцілили у багатоповерхівку в Голосіївському районі. Тоді загинуло 4 людини, ще десятки цивільних отримали поранення.
Ба більше, окупанти настільки не приховують, що б’ють по цивільних об’єктах, що вимірюють точність потрапляння ракети “Циркон” у під’їзди п’ятиповерхівок.
Нічого незвичайного в ракеті “Циркон” немає. Вона надто розрекламована, хоча має високу швидкість і може дістатися будь-якого куточка України за лічені хвилини.
Про це в ефірі нашого телеканалу повідомив військовий оглядач Андрій Риженко. Тому тривогу після запуску “Циркону”слід оголошувати по всій країні, – вважає Риженко.
“Інше питання, скільки вони їх мають, цих “Цирконів”. Якщо зараз ця ракета прилетіла і ми побачили, що вона там 2023-2024 року виробництва, це означає, що їх дуже-дуже небагато. Тому це, в основному, такий пропагандистський крок. Я думаю, що набагато більш небезпечними є ракети Х-22 і ракети С-300. Тому, що Х-22 набагато потужніша. У неї фактично 900 кг вибухівки. Вона не така швидка. У неї швидкість складає 3,5 м. Вона робить серйозні пошкодження будівель. І С-300. С-300 у них теж багато. І ми знаємо, що фактично щоночі росіяни обстрілюють цими ракетами Харків”, – сказав він.
Раніше речник Повітряних сил Юрій Ігнат в етері КИЇВ24 розповів, що фахівці досліджували уламки ракет: спочатку будуть зроблені експертизи, а вже потім можна буде сказати, які типи ракет сьогодні використовував ворог.