Про це розповів в ефірі КИЇВ24 військовий оглядач, майор запасу та ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.
Тут можна багато чого перераховувати, що входить в організацію наступальних дій й оце в них закінчується. Люди є, вони можуть додавати ще людей, можуть навіть на східному фронті намагатися долучати й важку техніку, але ресурс, який вони підготували, він закінчується.
Закінчитись ресурс може приблизно в кінці жовтня — це песимістичний прогноз.
Оптимістичні прогнози — завтра, а реалістичні — десь наприкінці вересня. До такої думки схиляється багато аналітиків, бо це якраз той час, коли вони мають вичерпати все, що в них там було.
Однак виснаження ресурсів не означає, що бойові дії не продовжаться, як і наступ. Це означатиме, що штурмів, кількість яких на цьому напрямку іноді добігає до 60 за добу, вже не буде.
Це третина всіх атак, які відбувалися на всій російсько-українській війні. Лінія фронту — тисячі кілометрів, і Покровський напрямок, це 5% від всієї лінії фронту. Там відбувається третина бойових дій.
Ситуація у Покровську
Під час пресконференції в Києві у вівторок, 27 серпня, Зеленський назвав ситуацію на лінії фронту біля Покровська “надзвичайно складною“, але заявив, що просування Росії в цьому районі сповільнилося після наступу України на Курську область. Тим часом у деяких районах Покровська будують укріплення для ведення вуличних боїв, про що повідомив начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк.
Від лінії фронту до міста вже збудовані декілька ліній оборони, причому деякі з них були зроблені ще у 2022 році. Окрім того, Добряк зазначив, що у Покровську залишається близько 30 тисяч населення,понад половина вже евакуювалась. Близько двох тисяч людей виїжджають з міста щодня.
В ефірі КИЇВ24 військовий оглядач Олександр Коваленко повідомив, що на Покровському напрямку сконцентрувалося близько ста тисяч російських військових.