Про це в інтерв’ю для програми Nieuwsuur нідерландського телеканалу NOS заявила керівниця моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белл.

Вони зазнають тортур під час першого допиту. Їх б’ють металевими палицями та палками, жорстко б’ють струмом. Їх роздягають. Це жахливо. Це найгірше, що я бачила за 20 років моєї кар’єри, відвідуючи полонених від імені ООН. Тортури є широкопоширеними та структурними. 95% українських військовополонених зазнали тортур, і це є воєнним злочином.

Белл додала, що інформацію щодо українських військовополонених, коли немає до них доступу, збирають під час розмов після їхнього повернення на Батьківщину.

Вона також відзначила, що ставлення до російських військовополонених в Україні відрізняється від того, з чим стикаються українські військовополонені у Росії.

Українська влада надає нам безобмежений доступ до таборів та тимчасових в’язниць із військовополоненими. Хоча з початку вторгнення були деякі проблеми, проте за останні 1,5 року ми спостерігали умови утримання, які відповідають гуманітарному праву війни.

Смерть водія “Азова”

31 липня російські медіа повідомили, що в російському полоні у СІЗО Ростова-на-Дону помер український захисник Олександр Іщенко, який служив водієм у полку “Азов” і потрапив у полон у Маріуполі. Родичі загиблого зазначили, що ані причину смерті, ані де похований чи знаходиться тіло захисника, вони не знають і їм ніхто про це не повідомляв.

Пізніше у “Азові” оприлюднили результати судово-медичної експертизи, яка визнала, що Олександр Іщенко загинув через  “закриту тупу травму грудної клітки внаслідок контакту з тупим предметом”. Це доводить факт жорстокого поводження з військовополоненимиі є порушенням Женевської конвенції.