Про це Нікол Пашинян сказав у відеозверненні до громадян Вірменії, яке цитує News.am.

Нещодавні напади на Вірменію з боку Азербайджану дозволяють зробити очевидний висновок про те, що зовнішні системи безпеки, до яких ми залучені, не є ефективними з точки зору державних інтересів та безпеки країни.

Вірменський прем’єр підкреслив, що системи безпеки та союзники, на яких його країна покладалася протягом багатьох років, «показали нашу вразливість».

Вірменія входить до Організації договору колективної безпеки, яку фактично контролює РФ. Останнім часом відносини між Вірменією та ОДКБ суттєво охололи. Після війни за Нагірний Карабах у 2020 році ОДКБ так і не надала жодної практичної допомоги Єревану.

Загострення конфлікту в Нагірному Карабасі

19 вересня Азербайджан почав військову операцію в Нагірному Карабасі.

Того ж дня під будівлею уряду Вірменії почалися сутички. Протестувальники зібралися у зв’язку з «антитерористичною операцією» Баку проти Карабаху.

Крім цього, турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган виступив на Генеральній асамблеї ООН у вівторок, 19 вересня. Він висловив підтримку діям Азербайджану, який оголосив про «локальні антитерористичні заходи» в невизнаному Нагірному Карабаху.

20 вересня невизнана «Республіка Арцах» погодилася припинити вогонь у Нагірному Карабаху з 13:00 20 вересня 2023 року.

Пізніше, цього ж дня, президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що за добу проведення спецоперації у Нагірному Карабасі було досягнуто всіх поставлених цілей.

Також стало відомо, що в Азербайджані передбачають амністію бійцям Карабаху, які складуть зброю.

Фото: Getty Images