Блогерка Каріна Омельянчик розповіла в етері КИЇВ24, що втратила житло під час повномасштабного вторгнення. Її дім згорів ущент. Згодом вцілілі камери спостереження у її дворі зафіксували, як на земельну ділянку проник незнайомець.

Своєю чергою, адвокат Ярослав Куц попередив, що це — шахрайська схема, що набирає обертів: зловмисники знаходять зруйновані війною будинки й намагаються продати руїни. 

Правознавець пояснив: щоб не стати жертвою аферистів, людині необхідно прийти до державного реєстратора або нотаріуса з функцією державного реєстратора і поставити заборони на вчинення будь-яких дій із її нерухомим майном.

Другий крок — це звернення через «Дію» до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України й фіксація того, що саме ваше житло за цією адресою було зруйноване і ви стоїте в черзі на відшкодування.

«Через «Дію» потрібно це зафіксувати. Для чого? Тому що, коли будь-хто із шахраїв спробує використати схему побудови нового житла на місці вашого зруйнованого, то у них одразу з’являться проблеми», – каже він.

Ярослав Куц пояснив, що до цієї адреси на конкретній земельній ділянці з конкретним кадастровим номером шахраям потрібно буде показати техпаспорт будівництва та внести декларацію про початок будівництва саме через «Дію».

Фото: відкриті джерела