Про це повідомляє Bloomberg.

За даними моніторингової компанії «Kpler», після зростання до рекордних 2,15 млн барелів на добу в травні імпорт нафти з Росії коливався в бік зниження, зазнавши різкого падіння в листопаді-грудні.

Так, індійські нафтопереробні заводи, які у 2023 році купували нафту сорту «Сокіл» в середньому 140 000 барелів на день, минулого місяця не змогли отримати жодного такого вантажу.

Аналітики вказують, що це сталося через проблеми з оплатою на тлі посилення санкцій. Так, ТОВ «Сахалін-1», що видобуває нафту на Далекому Сході РФ, не змогло відкрити банківський рахунок в Об’єднаних Арабських Еміратах, щоб дозволити покупцям платити в дирхамах.

Провідний аналітик із сировини компанії «Kpler» Віктор Катона заявив, що з шести танкерів, які простоюють біля узбережжя Індії, два вказали, що можуть змінити маршрут до Китаю.

Втім, торгівля нафтою між Росією та Індією, найімовірніше, продовжиться.

Нагадаємо, що 25 грудня голова Банку Росії Ельвіра Набіулліна заявила, що готується до посилення санкцій, спрямованих на економіку країни. За її словами, структурна перебудова російської економіки йде «досить швидко», оскільки бізнес адаптується до санкцій.

Цю заяву вона зробила на тлі того, що 18 грудня ЄС схвалив новий пакет санкцій проти Росії. 12-й пакет санкцій передбачає заборону на прямий або непрямий імпорт, купівлю або передання діамантів із Росії.