Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Українська спецслужба зазначає, що фігурантку вдалося затримати на прикордонному пункті пропуску Краківець на Львівщині, коли вона намагалася виїхати до ЄС.

Під час окупації обласного центру посадовиця ввійшла до керівного складу захопленої медустанови та передала загарбникам 24 автомобілі швидкої допомоги. Для цього власноруч підписала відповідне “розпорядження” для видимості законності процедури.

Автомобілі застосовувалися для депортації українських дітей до РФ. Таким чином вони маскували незаконне вивезення неповнолітніх під виглядом переміщення медичного спецтранспорту. Їх вивозили з Херсонщини в Крим, а потім до Росії.

Крім того, надані автомобілі використовувалися для евакуації поранених окупантів з передової до військових шпиталів РФ.

У повідомленні йдеться, що напередодні звільнення Херсона російські війська переправили медичні автомобілі на лівий берег області, де поставили їх “на баланс” адміністрації гауляйтера Володимира Сальдо. Тому зараз вони перебувають в окупації.

Після деокупації Херсона фігурантка залишилася у місті, де намагалася уникнути правосуддя. Однак, наприкінці літа минулого року жінка виїхала до Львова й оформила там собі соцвиплати як внутрішньо переміщена особа.

Зазначається, що під час обшуків у помешканні фігурантки у Львові та Херсоні було вилучено флеш-носії та документи із доказами її злочинної діяльності.

Наразі їй повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору) та обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

За даними слідства досі триває розслідування. Зловмисниці загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення Росія на постійній основі депортує українських дітей до тимчасово окупованого Криму, Білорусі або віддалених районів Росії.

2 січня до України повернули депортованого юнака. 17-річного Олександра у складі групи, де налічувалася 31 дитина, вивезли із тимчасово окупованого Маріуполя під Москву. Переважна більшість дітей із тієї групи були сиротами або позбавленими батьківського піклування.

Раніше Кабмін затвердив зміни щодо повноважень керівників районних держадміністрацій, а також виконавчих органів місцевих рад, щоб посилити захист та контроль за дітьми, які опинилися на окупованих територіях або були депортовані до Росії. Тепер їм потрібно подавати до Нацполіції заяви про розшук дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які примусово переміщені на територію держави-агресора або які залишилися на окупованих територіях, або з якими відсутній зв’язок.