Про це заявив народний депутат, полковник СБУ Роман Костенко в інтерв’ю Українській правді.

Якщо ми хочемо нормально забезпечувати бойові частини, щоб люди йшли здорові й могли виконувати бойові завдання, це має бути віковий діапазон 20–50 років.

Костенко вважає, що у нас справді є проблема в тому, що категорія людей, яка зараз призивається в армію, досить вікова.

Варто слідкувати за якістю, а не кількістю

Костенко звернув увагу на те, що умовні ТЦК женуться за цифрами, а не за якістю бійців.

Тобі сказали 10 має бути в день, ти пішов, наловив і відправив їх у навчальний центр. А в результаті – той наркоман, той хворий, в того якісь інші проблеми. Ці люди приходять у навчальний центр, а потім приїжджають люди з військових частин і просто їх не беруть.

Він додає, що це питання проблемне, адже військове керівництво, женучись за показниками, набирає неякісний особовий склад. А потім “армія збільшується, а якості особового складу немає”, наголошує Костенко.

Мобілізація покращилась

Полковник СБУ додає, що якщо говорити в цілому про новий закон про мобілізацію, то він покращив роботу.

У нас був провал мобілізації, починаючи з літа 2023 року. Ми тоді провалили контрнаступ, були заміни військкомів. І я скажу, що в грудні нам доповідали, що в нас було менше ніж 10 тисяч мобілізованих на місяць. При тому, яких ми зазнавали санітарних втрат, здавалося, що це фініш.

Відомо, що новий закон про мобілізацію в Україні набув чинності 18 травня цього року. Згідно з ним, усі військовозобов’язані чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів (до 16 липня включно) повинні були оновити свої військово-облікові дані.

Зазначимо, що нині в Україні не планують знижувати призовний вік молодшим 25 років. Однак про це часто кажуть західні партнери. Вони вважають, що вік 18-25 є оптимальним та ефективним для того, щоб громадяни в силу своїх фізичних та психологічних якостей могли активно воювати, повідомляв народний депутат Федір Веніславський.

Також 1 серпня Генштаб ЗСУ розглянув пропозиції щодо змін до Порядку проведення призову, відповідно до яких командири військових частин зможуть призивати військовозобов’язаних, які виявили бажання служити, без участі ТЦК.