Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Згідно з геолокаційними кадрами, які опублікували 22 серпня, російські сили нещодавно захопили Птиче (на південний схід від Покровська) і просунулися далі на південь від цього населеного пункту.
За оцінками ISW, це підтверджує російські заяви про те, що російські сили раніше захопили решту східного берега Карлівського водосховища в цьому районі.
Протягом останніх тижнів російські війська намагались оточити українські сили, коли вони просувалися до траси Е-50 (Донецьк — Покровськ). Речник української бригади, що діє на Покровському напрямку, визнав 22 серпня, що російський наступ спонукав українські сили до відступу, щоб вирівняти фронт і зберегти життя українського особового складу.
ISW не спостерігав повідомлень про хаотичний відхід українських військ на Покровському напрямку, а відсутність швидких тактичних успіхів росіян у цьому районі дозволяє припустити, що українським військам вдалося вийти з оточених позицій протягом останніх тижнів.
Ситуація на Покровському напрямку
Російські окупаційні війська зосередилися на взятті Покровська на Донеччині. Через це вони призупинили наступ на трасу Костянтинівка – Покровськ. Під загрозою окупації міста — Мирноград, Покровськ та Торецьк, де на їх околиці заходять ворожі групи.
Військовий оглядач Денис Попович в ефірі КИЇВ24 також зазначив, що ситуація на Покровському напрямку стане більш очевидною до кінця літа — тоді можна буде роздивитися кінець наступу РФ у цьому регіоні.
Водночас військовий аналітик Владислав Селезньов наголосив, що рішення, яке ухвалив Генштаб, має більш масштабну перспективу і змусить армію РФ рефлексувати. Своєю чергою, голова ГУР Кирило Буданов повідомив, що можливості російської армії, яка змушена одночасно наступати на Покровськ та обороняти Курську область, будуть вичерпані за місяць-півтора.