Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив під час виступу на Ветеранському форумі.

Шмигаль нагадав, що рік тому уряд визначив контури нової ветеранської політики, а вже зараз втілює її у життя. Вона сконцентрована на наступних напрямках:

Перший напрям

За словами Шмигаля, перший напрям – сервісна інфраструктура для українських захисників. Зокрема, це:

  • запровадження нових послуг;
  • диджиталізація ветеранських сервісів;
  • інтеграція реєстрів;
  • спрощення процедур;
  • масштабування так званих “єдиних вікон” для ветеранів у ЦНАПах.

Головний принцип – зручні та швидкі послуги без бюрократії. Разом з цим, в Україні підготують фахівців, які допомагатимуть воїнам адаптуватись до мирного життя. До кінця року планується навчити близько трьох тисяч таких фахівців. На це передбачено 2,9 млрд гривень.

“Формуємо мережу ветеранських просторів. В одній точці ветерани отримуватимуть юридичну, соціальну, інформаційну та інші види підтримки”, – додав прем’єр.

Другий напрям

Шмигаль розповів, що другий напрям нової ветеранської політики – умови для економічної активності захисників. Це насамперед стосується працевлаштування чи започаткування власного бізнесу. Вже зараз ветерани можуть отримати нову професію або вдосконалити знання через Центри профтехосвіти Держслужби зайнятості, через ваучери на навчання.

Також для ветеранів передбачено допомогу на початок власного бізнесу в рамках програми єРобота.

Третій напрям

Прем’єр зазначив, що третій напрям – лікування та реабілітація. У всіх регіонах України мають відкритися Центри реабілітації для військовослужбовців та ветеранів. Також зараз діє послуга з психологічної допомоги для ветеранів та членів їхніх сімей. Також вони отримують відшкодування за планову стоматологічну допомогу. Для них передбачено безплатне зубопротезування.

Четвертий напрямок

Глава українського уряду додав, що четвертий напрямок – доступне житло для захисників. 2,6 тисяч ветеранів у 2023 році отримали грошові компенсації на купівлю житла, у 2024 на це передбачено 5,7 млрд гривень. Для військовослужбовців, які були в зоні бойових дій також передбачена позика під 7% на 20 років з мінімальним початковим внеском.

П’ятий напрямок

П’ятий напрямок, за словами Шмигаля, – вшанування подвигу українських військових. Одним з проєктів є створення Національного військового меморіального цвинтаря. Для цього вже було визначено локацію.

“Для держави та нації важливо загалом переосмислити та нормувати культуру місць поховання наших героїв. Пам’ятати, вшановувати, виховувати прикладом героїв молоде покоління – таких результатів ми прагнемо”, – зазначив прем’єр.

Національна стратегія політики ветеранів

22 серпня президент України Володимир Зеленський доручив уряду затвердити національну стратегію ветеранської політики, а також стратегію формування системи переходу від військової служби до цивільного життя. Ключовим фактором нової ветеранської політики є повага до захисників та захисниць.

Окрім того, в Україні запускають застосунок “Ветеран +”, який має поєднати в собі усі державні послуги, що потрібні ветерану.