Як повідомляє Denník N, словацький прем’єр анонсував зустріч під час виступу, коли розповідав про програму роботи на наступний тиждень.

Він приїде до України з гуманітарною допомогою і заявить, що Словаччина не буде допомагати Україні військово.

Фіцо також додав, що Словаччина поважає рішення України вступити до Європейського союзу, але «вони повинні відповідати умовам».

Я скажу, що я проти членства України в НАТО, що буду користуватися правом вето і блокуватиму це, тому що це буде фундаментом Третьої світової війни, — заявив словацький прем’єр.

Він також стверджує, що зустріч «буде цікавою». Він заявив, що українська сторона відмовилася від спільної пресконференції.

Проти підтримки. Як уряд Словаччини ставиться до України

Раніше у матеріалі видання Politico йшлося про те, що Словаччина не передаватиме допомогу Україні після перемоги проросійської партії на виборах. За даними видання, Міністерство оборони Словаччини розглядало можливість надсилання нового пакету допомоги.

Міністр оборони Словаччини Роберт Калиняк також заявив, що Словаччина більше не передаватиме Україні зброю з власних складів.

Крім того, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив проти можливого членства України в НАТО. Він обіцяє перешкоджати цьому процесу, адже, на його думку, розширення Альянсу спричинить початок третьої світової війни.

Незадоволені новим урядом країни й самі словаки. Наприкінці грудня 2023 року у великих містах Словаччини пройшли протести проти планів уряду Роберта Фіцо. Тоді тисячі людей вийшли на вулиці великих міст Словаччини, щоб продовжити свої протести проти планів уряду Фіцо розпустити спеціальну прокуратуру, що здійснює нагляд за гучними корупційними справами, зменшити покарання за корупцію та послабити захист інформаторів.

Протести поновилися 11 січня. У той день на центральну площу Братислави вийшли близько 20 тисяч протестувальників. Натовп демонстрантів скандував гасла «Мафія, мафія» та «Досить з нас Фіцо». Зазначається, що з моменту першого антиурядового протесту 7 грудня 2023 року у Братиславі, демонстрації поширилися на 19 словацьких міст.